سومین گردهمایی بزرگ دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق با حضور تعدادی از اساتید و نمایندگان محترم مجلس امرور شنبه یازدهم آذرماه برگزار شد.

به گزارش الف در این گردهمایی که در فرهنگسراي ابن سينا برگزار شد، حجه الاسلام نوروزی سخنگوي كميسيون حقوقي و قضايي ،پورمختار و دهقان از اعضاء کمیسیون قضایی مجلس نسبت به وضعيت اشتغال دانش آموختگان حقوق ابراز نگراني كرده و وعده دادند كه كميسيون قضايي در اسرع وقت به اصلاح وضعيت فعلي نظام پذيرش و آموزش وكالت اقدام خواهد كرد.

همچنين دكتر توكلي و دكتر قربانزاده نيز به عنوان حقوقدان از ضرورت تغيير معيار پذيرش از ظرفيت به حدنصاب علمي سخن گفتند.همچنين در اين همايش مستندي از وضعيت شركت كنندگان آزمون ها و ايرادات نحوه پذيرش كارآموز وكالت اكران شد.

شایان ذکر است در هفته گذشته دو آزمون کانون های وکلاء و مرکز مشاوران قوه قضاییه با حضور بیش از ۸۵ هزار شرکت کننده برگزار شد. از یک سال گذشته تعدادی از فارغ التحصیلان حقوق در اعتراض به معیار محدودیت ظرفیت در پذیرش حرفه وکالت، پویشی را با عنوان پویش حذف معیار ظرفیت و جایگزینی آن با معیار حد نصاب علمی تشکیل شده که به شورای رقابت نیز شکایت کرده اند.

این سومین گردهمایی پويش حذف ظرفيت از حرفه وكالت بود .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی